انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

.

مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: عملیات توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با آغاز بارگیری جکت سرچاهی سکوی ۱۱B این فاز به‌طور رسمی آغاز شد.

به گزارش مثلث انرژی، حمیدرضا مسعودی روز  (چهارشنبه، ۱۱ اردیبهشت‌ماه) پیش از آغاز عملیات بارگیری جکت سرچاهی نخستین عرشه دریایی طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با اشاره به اینکه بارگیری این جکت همسو با اهداف دولت و وزارت نفت و منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید است، اظهار کرد: بارگیری این جکت به دلیل نخستین گام توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی (آخرین فاز توسعه پارس جنوبی) حائز اهمیت است؛ با بارگیری این جکت طلسم توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی شکسته شد.

وی با بیان اینکه جکت سرچاهی نخستین عرشه دریایی طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی اواخر خردادماه در موقعیت خود نصب خواهد شد، افزود: پس از نصب این جکت عملیات حفاری پنج حلقه چاه این فاز آغاز می‌شود.

مسعودی، وزن این جکت را حدود ۲ هزار و ۲۰۰ تن و ارتفاع آن  را ۸۸ متر عنوان و اظهار امیدواری کرد که بهره‌برداری از نخستین چاه فاز ۱۱ پارس جنوبی سال آینده انجام و برداشت از این فاز آغاز شود.

مدیرعامل گروه پتروپارس با بیان اینکه این شرکت  از مهرماه ۹۸ برنامه‌ریزی فشرده‌ای را برای توسعه فاز ۱۱ آغاز کرده است، تصریح کرد: کارها طبق برنامه زمانبندی پیش می‌رود و شرکت پتروپارس مصمم و با جدیت این مسیر را ادامه می‌دهد./شانا

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید