انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

جمعه, ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد عرضه نفت خود شامل نفتی که به مشتریان داخلی و خارجی عرضه می کند را در آوریل به ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد.

به گزارش مثلث انرژی، امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد: عرضه نفت در آوریل ۳۰۰ هزار بشکه در روز بالاتر از حداکثر ظرفیت تولید پایدار ۱۲ میلیون بشکه در روز خواهد بود.

وی در ادامه افزود: این شرکت با مشتریانش توافق کرده است این حجم نفت را از اول آوریل فراهم کند.

میزان عرضه به بازار در صورت اقدام به برداشت از ذخایر ممکن است با میزان تولید متفاوت باشد.

افزایش کم سابقه عرضه نفت از سوی ریاض در پی شکست مذاکرات روز جمعه اوپک پلاس در وین صورت می گیرد که به همکاری سه ساله رقبای نفتی پایان داد و جنگ قیمت را برای تصاحب سهم بازار آغاز کرد.

وزیران نفت اوپک پنج شنبه گذشته از افزودن شدن ۱.۵ میلیون بشکه در روز به کاهش تولید گروه اوپک پلاس و تمدید اجرای توافق تا پایان سال ۲۰۲۰ حمایت کرده بودند اما پیشنهاد اوپک با مخالفت روسیه روبرو شد که ترجیح داد توافق فعلی تا پایان سه ماهه دوم تمدید شود.

اوپک در واکنش به خاتمه بی نتیجه مذاکرات، سقف تولید نفت اعضای خود را برداشت و اعلام کرد تولیدکنندگان از اول ماه میلادی آینده هر میزان که بخواهند می توانند نفت تولید کنند.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک پلاس تولیدش را تحت پیمان فعلی که در آخر مارس منقضی می شود، ۲.۱ میلیون بشکه در روز محدود کرده و عربستان سعودی عمده بار این کاهش تولید را برعهده گرفته بود./ ایسنا

انتهای پیام

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید