انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

یکشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرد قیمت هر بشکه نفت تحت تاثیر محدودیت عرضه در بازار و بهبود ملایم تقاضا تا ژوییه به ۶۵ دلار صعود خواهد کرد.

به گزارش مثلث انرژی، این بانک سرمایه گذاری در یادداشتی اعلام کرد کمبود عرضه نفت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ به دلیل تقاضای بالاتر و عرضه کمتر از سوی تولیدکنندگان خارج از گروه اوپک پلاس به ۲.۳ میلیون بشکه در روز رسید. پیش بینی می شود کمبود عرضه در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به ۹۰۰ هزار بشکه در روز برسد که بسیار بالاتر از برآورد قبلی کمبود عرضه به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز است.

این کمبود عرضه می تواند کمک کند نفت برنت تا ژوییه به ۶۵ دلار در هر بشکه صعود کند و با سرمایه گذاری نفتی کمتر، ریسکهای مربوط به عرضه در سال ۲۰۲۲ صعودی می شود. نفت برنت روز دوشنبه بالای ۵۵ دلار معامله شد.

گلدمن اعلام کرد ما بهبود تقاضا را پایینتر برآورد کردیم تا شروع کندتر واکسیناسیون و روند محتاطانه بازگشایی اقتصاد را که به احیای کندتر تقاضا برای سوخت جت منجر می شود، به حساب آورده باشیم.

این بانک انتظار دارد تقاضا در شش ماه آینده تا ژوییه به میزان ۵.۳ میلیون بشکه در روز رشد کند که پایینتر از پیش بینی قبلی ۶.۸ میلیون بشکه در روز است.

عربستان سعودی متعهد شده است کاهش تولید بیشتری در ماههای فوریه و مارس انجام دهد و اکثر اعضای اوپک پلاس تولیدشان را در فوریه ثابت نگه می دارند.

بر اساس گزارش رویترز، گلدمن ساکس اعلام کرد ماهیت توافق اخیر اوپک پلاس هم در این حقیقت که محدودیت عرضه در بازار نفت همزمان با تقاضای بالاتر در فصل بهار تشدید می شود، تاثیر گذار بوده است./ ایسنا

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید