انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

یکشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

یکی از مقامات نظامی سوریه در بندر بانیاس این کشور، اعلام کرد که حادثه رخ‌داده برای کشتی نفت‌کش با مالکیت کشور سوریه، به‌دلیل بی‌احتیاطی و عدم اقدامات ایمنی در حین عملیات جوشکاری در زمان تخلیه صورت پذیرفته است.

 به گزارش مثلث انر‍ژي، این مقام نظامی سوری در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار نورنیوز، ضمن تکذیب هرگونه عملیات نظامی علیه کشتی نفت‌کش آسیب‌دیده، افزود: با تکمیل بررسی کارشناسی عوامل فنی، خبر منتشرشده قبلی از سوی مراجع رسمی را اصلاح خواهد کرد.

 او خاطرنشان کرد: سه نفر از کارگرانی که روی عرشه کشتی مشغول جوشکاری بوده‌اند، در اثر این سانحه دچار سوختگی شده‌اند.

 ️منابع بیمارستانی در بندر بانیاس سوریه نیز به خبرنگار نورنیوز گفتند: یکی از کارگرانی که در اثر انفجار ناشی از جوشکاری در عرشه کشتی نفت‌کش سوری در بندر بانیاس دچار سوختگی شده بود، دقایقی قبل از مخابره این خبر، بر اثر شدت جراحات واردشده درگذشت.

 بر اساس گزارش اعلام شده، دو کارگر دیگر که در این حادثه دچار سوختگی شده بودند، تحت مراقبت ویژه قرار گرفته‌اند.

 کشتی نفت‌کش سوری بعد ازظهر شنبه، ۴ اردیبهشت، به‌دلیل بی‌احتیاطی کارگران حین عملیات جوشکاری، دچار آتش‌سوزی محدود شد که آتش بلافاصله توسط نیروهای امدادی مهار شد.

 برخی رسانه‌ها با انتساب مالکیت این کشتی به ایران، به اشتباه اعلام کردند که علت حادثه، حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به این کشتی بوده است./ ايسنا

انتهاي پبام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید