انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد که با بهره‌برداری از چند طرح پتروشیمی در آینده نزدیک، ظرفیت صنعت پتروشیمی جهش قابل توجهی خواهد داشت.
به گزارش مثلث انرژی به‌نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی  در جمع مدیران عامل برخی از طرح‌های پتروشیمی، با اشاره به اهتمام جدی وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای تسریع و تکمیل طرح‌های پتروشیمی گفت: برخی از مشکلات موجود از جمله در طرح‌های PDH (پروپان به پروپیلن) و ان‌جی‌ال با نظارت و پایش مستمر طرح‌های پتروشیمی و پیگیری رفع موانع و مسائل پیش‌رو، در حال رفع شدن هستند.

وی اجرای طرح‌های ان‌جی‌ال در صنعت پتروشیمی را از راهبردهای مهم دولت در این صنعت برشمرد و تأکید کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به حمایت قاطع از اجرای طرح‌های ان‌جی‌ال مانند ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ و ان‌جی‌ال ۳۲۰۰  متعهد است و امیدوارم با پیگیری شورای معاونان وزارت نفت چالش‌های موجود در مسیر اجرا و تکمیل این طرح‌ها به‌زودی رفع شوند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: ظرفیت صنعت پتروشیمی با بهره‌برداری از چند طرح پتروشیمی در آینده نزدیک، جهش قابل توجهی خواهد داشت.

متنوع‌سازی بازارهای صادراتی

شاهمیرزایی با تأکید بر لزوم متنوع‌سازی بازارهای صادراتی از سوی شرکت‌های پتروشیمی، ادامه داد: شرکت‌های پتروشیمی باید با بازاریابی منسجم، بازارهای تازه‌ای را شناسایی کنند تا مقاصد صادراتی متنوع‌تر شوند.

وی گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد حضور موفق شرکت‌های پتروشیمی در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی بوده‌ایم و توانایی‌ها و محصولات صنعت پتروشیمی ایران به خوبی معرفی شده است.

معاون وزیر نفت، ساخت داخل تجهیزات و کالاهای مورد نیاز صنعت را راهبردی مهم در پتروشیمی دانست و بر استفاده طرح‌های پتروشیمی از ظرفیت‌های تولیدکنندگان و سازنندگان ایرانی تأکید کرد.

شاهمیرزایی تصریح کرد: در فرایند بومی‌سازی دانش فنی و تولید کاتالیست‌های مورد استفاده در صنعت، دستاوردهای بزرگی ازسوی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی از جمله شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی کسب شده است.

وی، تعیین تکلیف و فعال شدن طرح‌های پتروشیمی گلستان، ابن‌سینای همدان و زنجان را از دیگر اقدام‌های مؤثر بخش حاکمیت در صنعت پتروشیمی را دانست و یادآور سد: باید تلاش کرد تا ارکان و اجزای بخش خصوصی اقتصادی شوند تا افزون بر افزایش بازدهی و ارتقای بهره‌وری، هدف‌گذاری‌ها محقق شوند.

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید