انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

یکشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از راه‌اندازی فاز دوم پتروشیمی ایلام به دست متخصصان داخلی خبر داد و گفت: ۷۱ درصد تجهیزات این فاز از شرکت‌های داخلی تأمین شده است.
به گزارش مثلث انرژی به نقل از شانا، جعفر ربیعی امروز (پنجشنبه، چهارم دی‌ماه) در آیین بهره‌برداری رسمی واحد الفین و گوگردزدایی پتروشیمی ایلام از جمله طرح ملی وزارت نفت، اظهار کرد: مگاپروژه بیدبلند خلیج فارس هم در روزهای آینده با فرمان رئیس جمهوری گشایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست پتروشیمی ایلام در سال ۹۳ به بهره‌برداری رسید، افزود: امروز زنجیره پتروشیمی ایلام را با طرح تولید اتیلن از گازها و میعانات گازی که از پالایشگاه گازی دریافت می‌کند و واحد گوگردزدایی به بهره‌برداری رسمی می‌رسند.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: فاز دوم پتروشیمی ایلام با مجموع رقم سرمایه‌گذاری ۸۶۶ میلیون یورو اجرا شده است.

ربیعی با بیان اینکه عملیات نصب، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی فاز دوم پتروشیمی ایلام بدون حضور کارشناسان و شرکت‌های خارجی و به همت شرکت‌های ایرانی انجام شده، تصریح کرد: ۷۱ درصد تجهیزات این فاز از شرکت‌های ایرانی و در داخل تأمین شده است.

وی با اشاره به اینکه فاز دوم پتروشیمی ایلام برای حدود ۱۳۰۰ نفر در زمان ساخت و ۱۹۰ نفر به‌طور مستقیم و ۶۵۰ نفر به‌طور غیرمستقیم در زمان بهره‌برداری اشتغال ایجاد کرده است، گفت: بیش از ۹۰ درصد کارکنان پروشیمی ایلام بومی استان هستند.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به طرح‌ها و برنامه‌های بسیار هلدینگ خلیج فارس و شرکت‌های زیرمجموعه برای توسعه صنایع پایین‌دستی اشاره و اظهار کرد: طرح تولید پلی‌پروپیلن از پروپیلن تولیدی پتروشیمی ایلام در پایین‌دست این مجتمع در حال اجراست که ۵۲ درصد پیشرفت دارد و محصول بسیار باارزشی تولید خواهد کرد.

ربیعی اظهار کرد: ساخت یک پارک پلی‌پروپیلن در کنار این واحد پیش‌بینی شده است که خوراک آن را هلدینگ خلیج فارس تضمین می‌کند و با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بخش خصوصی انجام می‌شود که ثروت‌آفرینی و اشتغال‌زایی بالایی را به‌وجود خواهد آورد.

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید