انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: نصاب جدید تقاضای مصرف برق کشور امروز برای بار سوم در سال جاری شکسته شد و به  ۷۶۷۶۷ مگاوات رسید.

به گزارش مثلث انرژی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با اعلام این خبر گفت: در حالی که براساس آمارهای اعلامی سازمان هواشناسی دیروز با افزایش دمای هوا، گرمترین روز غیر تعطیل سال رقم خورد، نیاز مصرف برق نیز رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت.

وی با اشاره به اینکه نیاز مصرف برق در روز مشابه سال گذشته ۷۱۴۸۶ مگاوات ثبت شده بود،گفت این میزان دیروز با میزان ۷۶ هزار و ۷۶۷  مگاوات نسبت به روز مشابه سال گذشته ،افزایش ۵۲۰۰  مگاواتی را ثبت کرده است که عدد بسیار بزرگی و در حد نیاز مصرف دو استان  اصفهان و چارمحال و بختیاری  است.

رجبی مشهدی با بیان اینکه براساس گزارش های سازمان هواشناسی، همزمانی افزایش دمای هوا در جنوب و شمال کشور باعث بالا رفتن شدید نیاز مصرف برق شده است و کشور گرمترین روزهای خود را سپری می کند گفت: خوشبختانه با تلاش کلیه همکاران شبکه برق کشور پایدار است.

سخنگوی صنعت برق از کلیه هموطنان درخواست کرد با کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق ضمن کاهش مبلغ قبوض خود با پیوستن به پویش با انرژی از میلیونها جوایز ارزنده نیز برخوردار شوند.

وی در پایان  از هموطنان  در خواست کرد در این شرایط با انجام راهکارهای ساده مثل تنظیم دمای کولر روی ۲۴ درجه و یا  استفاده از دور کند کولر آبی و عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات ۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳ می توانند کمک شایانی به تامین برق پایدار کشور کند.

انتهای پیام

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید