انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

جمعه, ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

وزیر نیرو با اشاره به سرمایه گذاری 33 هزار میلیارد تومانی در صنعت آب و برق گفت: ۲۲۷ طرح بزرگ  صنعت آب و برق در قالب «پویش# الف- ب- ایران» به بهره‌برداری کامل رسید.

به گزارش مثلث انرژی، رضا اردکانیان امروز در مراسم افتتاحیه ۲۵ طرح بزرگ بخش برق که به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه‌ها نه تنها شهر و روستا و به نوعی توزیع عادلانه زیرساخت‌های اصلی و مهم کشور در همه نقاط کشور، استان‌های مرزنشین، مرکزی و نقاط بهره‌مند از منابع آب، مناطق خشک و کم آب کشور را در بر می‌گرفتند، بلکه همراه با مشارکت فعال منابع دولتی، منابع داخلی شرکت‌های وزارت نیرو، مشارکت‌های مردم و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بود.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان برای اجرای ۲۲۷ پروژه در قالب این پویش گفت: از این مجموع، ۶۰ درصد منابع خارج از بودجه دولت و منابع داخلی، بخش خصوصی و مشارکت‌های فعال به‌ویژه صندوق توسعه ملی بوده است.

اردکانیان در آخرین هفته و ایستگاه پایانی پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که به استان‌های تهران، هرمزگان، فارس، بوشهر و سیستان و بلوچستان با مجموع ۲۵ پروژه اختصاص داشت، اظهار کرد: ۱۰ سد، ۶ هزار و ۳۳۵ هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی، ۱۸ نیروگاه حرارتی، ۱۷ نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی و بادی، ۶ نیروگاه مقیاس کوچک، ۱۰۳ پست و خط انتقال، ۱۷ طرح آبرسانی شهری، ۱۰ تصفیه‌خانه آب، ۱۷ تصفیه‌خانه فاضلاب و آبرسانی به ۸۶۰ روستای کشور، مجموع پروژه‌هایی بود که در این پویش نیم ساله به بهره‌برداری رسید.

 عبور ظرفیت نیروگاه ها از 83 هزارمگاوات

همچنین همایون حائری - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی - در این مراسم با اشاره به بهره‌برداری ۲۵ پروژه برق‌رسانی در این هفته از پویش با مجموع سرمایه‌گذاری ۷۲۰۴  میلیارد تومان اظهار کرد: در کنار این پروژه‌ها و اقدام‌های سخت افزاری و نرم افزاری، ارتقای دانش کار و استفاده از فناوری‌های پیشرفته بومی هم در ذات پروژه‌ها بوده که در قالب اجرای آنها انجام شده است.

وی از جمله این فناوری‌ها به نسل جدید توربین‌ها و ژنراتورها و سیستم‌های کنترل پیشرفته اشاره کرد و افزود: برای پیاده سازی این پویش، سه منبع بزرگ انرژی بزرگ هم در کنار خود داشتیم که در انجام پروژه‌ها حرف اول و آخر را می‌زد.

حائری تصریح کرد: منبع انرژی نخست کسب رضایت مردم بود که بزرگترین سرمایه ماست و تمام تلاش ما برای ارائه کار در جهت رضایتمندی آنان است.

براساس گزارش وزارت نیرو، وی همکاران صنعت آب و برق، پیمانکاران و دیگر دست اندرکاران این صنعت و تامین کنندگان تجهیزات و صنایع پشتیبان را دیگر منابع انرژی صنعت برق در اجرای پروژه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های نیروگاهی جدید، ظرفیت نصب شده نیروگاه های کشور به ۸۳ هزار و ۳۵۰ مگاوات رسید.

انتهای پیام

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید