انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: با توجه به قراردادهای بیع متقابل که با سرمایه گذاران منعقد شده برنامه داریم در سال‌های آینده تا 7500 مگاوات از ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی را به‌صورت بخش بخار و بدون استفاده از سوخت وارد مدار بیاوریم که صرفه‌جویی حدود 12 میلیارد متر مکعب سالانه را در اختیار قرار خواهد داد.
به‌گزارش مثلث انرژی،  «همایون حائری» روز پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری از سومین واحد بخار نیروگاه حرارتی پرند در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: با بهره‌برداری از این واحد و در مجموع، اضافه شدن سه واحد بخار به 6 واحد گازی(با اتصال یک واحد بخار به دو واحد گازی) 460 مگاوات توان اضافی در سه واحد بخار نیروگاه بدون مصرف سوخت اضافی تامین شد.
وی افزود: با اضافه شدن هر سه واحد بخار هر کدام به ظرفیت 160 مگاوات، در مجموع 480 مگاوات به ظرفیت موجود نیروگاه پرند اضافه شد و هم اینک توان 1503 مگاواتی در این نیروگاه قابل دسترسی است.

افزایش توان نیروگاهی کشور به 83 هزار و 500 مگاوات
حائری گفت: با اضافه شدن این میزان به مجموع توان نیروگاه‌های کشور، ظرفیت این بخش به 83 هزار و 500 مگاوات رسید.
به گفته وی، اضافه شدن این سه واحد موجب صرفه‌جویی سالانه 850 میلیون متر مکعب گاز می‌شود، چرا که به جای مصرف سوخت برای تولید واحدهای بخار از گاز داغ خروجی توربین‌های گازی استفاده می‌شود.

بهره برداری از 9 واحد بخار در سال جاری
براساس گزارش وزارت نیرو، معاون برق و انرژی وزیر نیرو همچنین گفت: دو واحد بخار نیروگاه پرند پیشتر افتتاح شده بود که امروز سومین واحد با سرمایه‌گذاری حدود 2530 میلیارد تومان افتتاح شد.
وی افزود: برنامه داریم برای سال جاری 9 واحد بخار در واحدهای توربین‌های گازی وارد مدار کنیم که قطعا صرفه‌جویی قابل توجه سوخت به میزان حدود 2.4 میلیارد متر مکعب سالانه خواهد داشت.

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید