انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

سه شنبه, ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: یک همکاری و هماهنگی خوبی شکل گرفته تا بتوانیم با سرمایه‌گذاری مشترک وزارت نیرو، وزارت نفت و سرمایه‌گذاران، واحدهای راندمان پایین و فرسوده را جمع‌آوری کرده، واحدهای سیکل ساده را به سیکل ترکیبی تبدیل کرده و واحدهای موجود را ارتقای توان دهیم.

به گزاش مثلث انرژی، محسن طرزطلب   اظهار داشت: آغاز عملیات ساخت پست GIS جدید نیروگاه ری در مردادماه امسال، نخستین گام برای بازنشسته کردن واحدهای قدیمی نیروگاه ری بود.

وی افزود: بعد از اجرای پست نیروگاه که یک مسیر بحرانی کار بود، اقدامات دیگری که مربوط به احداث نیروگاه اصلی است را آغاز می کنیم که بر این اساس، پاییز امسال عملیات اجرایی ساخت نیروگاه 1073 مگاواتی جدید ری آغاز خواهد شد.

طرزطلب تصریح کرد: تلاش می کنیم در 24 ماه، پست نیروگاه و نخستین واحد گازی نیروگاه به مدار بهره برداری وارد شود.

وی ادامه داد: همچنین نوسازی نیروگاه طرشت نیز در برنامه قرار دارد، پیمانکار آن انتخاب شده و در آینده‌ای نزدیک عملیات نوسازی این نیروگاه نیز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در پاسخ به اینکه "چند هزارمگاوات نیروگاه داریم که بدلیل فرسودگی باید جایگزین شوند؟"، گفت: در مرحله اول، جایگزینی 3000 مگاوات نیروگاه با واحدهای فرسوده در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: اینکه بخواهیم اعلام کنیم این مرحله اول برای جایگزینی 3000 مگاوات نیروگاه با واحدهای قدیمی چقدر زمان می‌برد، بستگی به تأمین منابع مالی دارد؛ البته الان یک همکاری و هماهنگی خوبی بین وزارت نیرو و وزارت نفت شکل گرفته تا بتوانیم با سرمایه‌گذاری مشترک وزارت نیرو، وزارت نفت و سرمایه‌گذاران، به این صورت که 50 درصد وزارت نفت، 30 درصد وزارت نیرو و 20 درصد سرمایه گذار مشارکت کنند، واحدهای راندمان پایین و فرسوده را جمع‌آوری کرده، واحدهای سیکل ساده را به سیکل ترکیبی تبدیل کرده و واحدهای موجود را ارتقای توان دهیم./تسنیم

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید