انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

یکشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۱

شرکت توانیر به دنبال پیش بینی‌های صورت گرفته و تغییرات دمایی، اطلاعیه ای صادر کرد و خواستار همکاری بیشتر مشترکان خانگی و تجاری شد. 

به گزارش مثلث انرژی به نقل از ایسنا، طبق اعلام توانیر، بررسی نقشه‌های هواشناسی نشانگر افزایش دمای هوا در هفته جاری است، به طوری که در هفته جاری میانگین دمای کشور  ۲ درجه نسبت به هفته پیش افزایش خواهد یافت و از آنجا که  هر یک درجه افزایش دمای هوا، باعث بالارفتن حدود ۲۰۰۰ مگاواتی مصرف برق می شود، درهفته جاری انتظار افزایش ۴۰۰۰ مگاواتی مصرف برق به دلیل تغییرات دمایی، دوراز انتظار نیست.

همچنین با توجه به همراهی صنایع در روزهای گرم گذشته، هم اکنون این گروه از مشترکان نیز خواستار رفع محدودیت های برقی هستند که این عامل نیز فشار مضاعفی به شبکه برق وارد خواهد کرد.

به همین دلیل و با عنایت به این که میزان تولید برق نسبت به هفته های گذشته تغییری نکرده است، از همه مشترکان به ویژه در بخش های خانگی و تجاری خواهشمند است به منظور جلوگیری از خاموشی های ناخواسته، نسبت به کاهش مصرف خود اقدام تا از قطع برق جلوگیری شود.

راهکارهای ساده کاهش مصرف برق، کاهش مصرف بارهای سرمایشی از جمله تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی، کاهش روشنایی غیر ضروری و عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات ۱۲ تا ۱۸ اعلام شده است.

گفتنی است؛ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، برنامه جدید خاموشی‌های احتمالی برق پایتخت از ۱۶ تا ۲۱ مردادماه را منتشر کرد.

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید