انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

جمعه, ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به نشست این کمیسیون که با حضور وزیران نفت، نیرو و صمت برگزار شد اشاره کرد و گفت: نشست امروز با هدف پیشگیری از خاموشی‌های مشابه تابستان امسال برگزار شد تا مردم و مشترکان خانگی دچار مشکل نشوند.
به گزارش مثلث انر‍‍ژي  به نقل از شانا، فریدون حسنوند به نشست مشترک عصر امروز (یکشنبه، ۱۶ آبان‌ماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که با حضور وزرای صمت، نیرو و نفت برگزار شد اشاره کرد و گفت: با توجه به خاموشی‌های فصل تابستان احتمال ادامه این خاموشی‌ها در زمستان نیز داده می‌شود، بنابراین باید از هم اکنون تمهیدات لازم اندیشیده و امکانات کل کشور برای مقابله با این چالش بسیج شوند.

وی با بیان اینکه از صداوسیما و دیگر رسانه‌ها می‌خواهیم در زمستان پیش رو درباره صرفه‌جویی در مصرف انرژی به مردم اطلاع‌رسانی کنند، افزود: درباره صرفه‌جویی در مصرف انرژی نکته مهم تامین سوخت نیروگاه‌های ۱۰ هزار و ۶۰۰ مگاواتی است که جدیدالاحداث هستند، زیرا قراردادی در این باره میان وزارتخانه‌های صمت و نیرو منعقد شده است، در واقع بعد از خاموشی‌های تابستان مقرر شد ظرفیت و منابع مالی صنایع کشور به کمک صنعت گاز و برق بیایند، به همین دلیل قرار است این نیروگاه‌ها در مرحله نخست ۱۰ هزار و ۶۰۰ مگاوات برق تولید کنند و وزارت نفت نیز امروز مکلف شد سوخت آن‌ را تامین کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در نشست امروز همچنین وزیر صمت گزارشی درباره قراردادها و نحوه اجرای آنها ارائه داد که باید اصلاحاتی در این قراردادها انجام شود، البته ضلع سوم این قراردادها وزارت نفت است که باید برای تامین سوخت در این قراردادها دیده شود.

حسنوند با بیان اینکه این نشست با هدف پیشگیری از اتفاق‌های تابستان امسال برگزار شد تا مردم و مشترکان خانگی دچار خاموشی نشوند، بیان کرد: نباید به صنایع کوچک و بزرگ که در تابستان لطمه اقتصادی وارد شد، دوباره ضرر و زیان وارد شود، البته دستگاه‌های امنیتی نیز به این نشست دعوت شده بودند تا برای جلوگیری از قاچاق، اقدام‌های لازم را انجام دهند.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید