انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

.

بر اساس الزامات زیست‌ محیطی و به منظور تحقق اهداف استراتژيك و پاسخگويي به بخشي از مسئوليت ها ي اجتماعي، پساب فاضلاب شهري پس از تصفيه در پالايشگاه تهران مورد استفاده صنعتي و آبیاری فضاي سبز قرار خواهد گرفت.

به گزارش مثلث انرژي، مسئول ابزار دقيق اداره مهندسي طرح‌های شرکت پالایش نفت تهران و مدير اجرايي این پروژه با اعلام اين خبر گفت: طرح جايگزيني پساب تصفیه شده شهري با آب شهري، از جمله سناريوهاي مورد نظر در برنامه هاي سند مديريت استراتژيك مي باشد كه در دو فاز تعريف و پيگيري شد.

حیدری با بیان اینکه در فاز اول، انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران با اجراي لوله كشي 32 اينچ به طول تقريبي 4 هزار متر از تصفيه خانه جنوب شهر ری به بهره برداري رسيد، ادامه داد: به موازات آن، فاز دوم طرح شامل احداث واحدهاي تصفيه پساب در محل پالايشگاه با ظرفيت 600 ليتر بر ثانيه، جهت تأمین آب صنعتی و آب کشاورزی مورد نیاز پالايشگاه تعريف و در حال اجرا است.

مسئول ابزار دقيق اداره مهندسي طرح‌های پالایشگاه تهران افزود: با اجراي اين طرح، سالانه 19 ميليون مترمكعب پساب فاضلاب جنوب تهران برابر با استاندارد مصوب سازمان محيط زيست كشور بر اساس قرارداد و موافقت نامه خريد تضميني في مابين به مدت 30 سال از زمان بهره برداري با دبي متوسط 52000 متر مكعب در روز به پالايشگاه نفت تهران تحويل مي شود.

وی تصریح کرد: همچنين با اجراي كامل فاز دوم طرح، از آب شهر ورودي به پالايشگاه كاسته شده و اين مقدار به شهرها، شهرك ها و روستاهاي بخش شهر ری اختصاص مي يابد و به‌طور كلي ضمن مرتفع شدن كمبود آب در منطقه، وضعيت آب بهداشتي جنوب پايتخت ارتقاء خواهد يافت.

براساس گزارش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ، حیدری با بیان اینکه فاز دوم طرح (احداث واحدهاي تصفيه پساب در محل پالايشگاه)، پيشرفتي حدود 32 درصدی داشته است، گفت: با اجراي كامل اين طرح علاوه بر كاهش ريسك عملياتي و تداوم آن، صرفه جويي اقتصادي قابل توجهي در كلان شهر تهران به ارمغان خواهد آورد.

انتهاي پيام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید