انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

یکشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۰

معاون وزیر نفت و‌مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش در حاشیه بازدید از طرح توسعه و تثبیت فاز دوم پالایشگاه آبادان با اشاره به اینکه واحد تقطیر این پالایشگاه بزودی تحویل بهره بردار می شود، تاکید کرد: با تکیه بر توان داخلی به پیشرفت های مهمی دست خواهیم یافت.

به گزارش مثلث انرژي به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، مهندس جلیل سالاری طی جلسه ای که امروز (پنچشنبه 27 آبان ماه) در حاشیه بازدید از طرح توسعه و تثبیت فاز دوم پالایشگاه آبادان برگزار شد|، گفت: صنعت نفت توانسته است با قدمتی 100 ساله تجارب زیادی را برای نیروهای فعال در این عرصه رقم بزند، این درحالی است که در حال حاضر نیروهای فنی به سطحی از توانمندی رسیده اند که می توانند در خارج از مرزها و سایر کشورها به فعالیت در ساخت و توسعه صنعت نفت بپردازند. سالاری افزود: هم اکنون در حوزه های دانش فنی، پیمانکاری، ساخت تجهیزات صنعتی، پالایشی و ... به درجه ای از خودباوری رسیده ایم که با عدم نگاه به خام فروشی و استفاده از پتانسیل های داخلی، تکیه بر خودباوری؛ ایجاد و تولید ارزش افزوده در زنجیره تامین فرآورده های نفتی محقق شده است. وی تصریح کرد: امروز شاهد پیشرفت های خوبی در طرح توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان هستیم که به لطف خداوند و با پایش منظم و رفع موانع، واحد ها را با سرعت بیشتری در مدار تولید قرار می دهیم.

سالاری با بیان اینکه نگاه به داخل مهمترین برنامه ما است، گفت: در حوزه تامین منابع با تکیه بر توان داخلی، سفارشات و خرید از سازندگان و تولیدکنندگان داخلی انجام شده است که این روند ‌ادامه خواهد داشت و با تکیه بر توان داخلی و حمایت از آن ها ‌به پیشرفت های مهمی دست خواهیم‌یافت. معاون وزیر نفت در ادامه گفت: قطعا با همراهی دولت محترم پروژه های ملی به سرانجام خواهد رسید.

وی در خصوص طرح‌ توسعه و تثبیت پالایشگاه آبادان اظهار کرد: این طرح در صنعت نفت پروژه ای راهبردی است که در شرایط امروز کشور و با پیشرفت های حاصل شده، نقشه تحریم های ظالمانه را درهم ریخت. سالاری همچنین گفت: با هماهنگی و برنامه ریزی بین پیمانکاران و پالایشگاه آبادان به عنوان بهره بردار و همچنین استفاده از نیروهای متخصص در صنعت پالایش و پخش بزودی واحد تقطیر تحویل بهره بردار خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به توطئه اخیر با هدف ایجاد اختلال در سامانه هوشمند سوخت خاطر نشان کرد: در این بحران با حرکت های جهادی و تلاش های شبانه روزی نیروهای انقلابی نقشه های شوم دشمنان خنثی و به لطف خداوند طی زمانی کوتاه جایگاه ها به مدار عرضه سوخت بازگشتند.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید