انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

جمعه, ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

انتشار تصویردلخراش به داراویخته شدن یک  کارگر خوزستانی در   محدوده چاه نفتی شماره 19   میدان نفتی یادآوران در روز گذشته موجی از احساسات و به دنبال آن گمانه زنی هایی را برانگیخت که مسوولان ذی ربط را وادار به واکنش درمواجه با این اتفاق تلخ کرد.  

به گزارش مثلث انرژی، در نخستین ساعات انتشار این خبر اظهاراتی دال براینکه خودکشی کارگر متوفی  به دلیل عدم پرداخت حقوق و مطالبات از سوی پیمانکاری بوده است که به تازگی قرارداد وی را تمدید کرده بود مطرح شد که این امر از سوی همان شرکت با ارائه مستندات و همچنین انتشار یک اطلاعیه تکذیب شد. 

مرحوم عمران محمدی روشن از کارکنان شرکت پیمانکاری موسسه «نظم آفرینان ایمان» که در زمنیه حراست و نگهبانی فعالیت می‌کرد، روز چهارشنبه ٢١ خردادماه در محدوده چاه نفتی شماره 19 در میدان نفتی یادآوران خود را به دار آویخت؛ در پی این اتفاق دلخراش موسسه «نظم آفرینان ایمان» که در زمینه خدمات حراستی و امنیتی برای سازمان های دولتی، موسسه‌ها و شرکت‌های خصوصی از جمله پالایشگاه و تاسیسات نفتی فعالیت می‌کند طی اطلاعیه‌ای جزئیاتی درباره فعالیت‌های مرحوم روشنی مقدم ارائه و اعلام کرد که پرداخت حقوق کارکنان این شرکت تنها 6 روز به تاخیر افتاده است که این موضوع را نمی‌توان دلیل خودکشی برشمرد و دلایل دیگری وجود دارد.

در توضیحات مؤسسه «نظم آفرینان ایمان» که نیروی انسانی نگهبانی و حراست از محدوده چاه شماره 19 میدان نفتی یادآوران را تامین می‌کند درباره ماجرای خودکشی کارگر متوفی آمده است: 

«موسسه نظم آفرینان ایمان همراه با خانواده محترم همکار از دست رفته عمران محمدی روشن عزادار است. خبر در گذشت همکار عزیزمان قلب ما را مالامال از اندوه کرده است. از سویی این موسسه در پی انتشار اخباری که جانب انصاف در نقل و انتقال آن رعایت نشده است به ناچار در این لحظات حزن انگیز جهت تنویر افکار عمومی و ارائه گواه و مدرک جهت قضاوت صحیح ناچار به ادای پاره ای توضیحات است، هر چند که ترجیح بر این بود که توضیحات در این باره پس از برگزاری مراسم سوگواری دوشادوش خانواده محترم محمدی روشن ارائه گردد. لازم به توضیح است که حقوق و مزایای ماه اسفند و عیدی و سنوات مرحوم محمدی روشن به طور کامل و بر اساس قانون کار و قرارداد منعقده پرداخت شده است که مدارک روزهای حضور ایشان در محل کار و اسناد پرداختی در پیوست یک ارائه شده است. در تاریخ 1398/12/29 قرارداد ایشان به دلیل یک مشکل شخصی تمدید نگردیده و بازگشت به محل کار منوط به حل مشکل یاد شده گردیده است که بر اساس مدارک موجود که در صورت نیاز قابل ارائه است متعاقب ان مرحوم به مدت 21 روز در موسسه شفا تحت مداوا قرار گرفته و پس از طی این دوران با مساعدت موسسه نظم آفرینان ایمان به محل کار خود بازگشته است.

لازم به ذکر است که موعد پرداخت حقوق اردیبهشت، بر اساس روال در پانزدهم ماه بعد یعنی نیمه خرداد بوده است که تا به امروز با 6 روز تاخیر و دیر کرد مواجه شده است؛ حال قضاوت با افکار عمومی و وجدانهای بیدار است که آیا 6 روز دیر کرد می تواند انگیزه ای برای ارتکاب به خودکشی آن هم در محل کار باشد؟ قطعاً علل و عوامل و انگیزه وقوع این حادثه تلخ را باید در جای دیگری به جز محیط کار جست و ضروری است بار دیگر متذکر شویم که علل و عوامل وقوع این حادثه تلخ ارتباطی به محیط کار و مسائل کاری ندارد. همچنین موسسه نظم آفرینان ایمان کلیه مدارک و مستندات موجود و مورد درخواست مقامات قضایی را تحویل مسئولین ذی ربط داده است. این موسسه خود را موظف به ادای تمامی حق و حقوق قانونی در قبال همکار مرحوم و خانواده محترم ایشان دانسته و از انجام هیچ وظیفه ای فروگذار نخواهد کرد. در پایان بار دیگر از ایزد منان طلب صبر برای بازماندگان همکار مرحوممان خواستاریم.»

انتهای خبر 


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید