انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

یکشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۱

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در تهران گفت: از دولت کره جنوبی انتظار می رود هر چه سریعتر برای آزاد سازی  منابع ارزی حاصل از فروش قانونی نفت ایران اقدام عملی کند.

به گزارش مثلث انرژی، جت الاسلام مجتبی ذوالنوری ضمن محکوم کردن ترور شهید فخری‌زاده گفت: جامعه جهانی از جمله کره جنوبی ضمن محکومیت این اقدام باید مقابل چنین اقداماتی که نقض صریح قوانین بین‌الملل است، بایستند.

ذوالنوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسدود شدن منابع ارزی ایران در بانک های کره جنوبی عنوان کرد: مسئولان ذیربط کشورمان در حال تلاش برای تسهیل روند آزادسازی منابع ارزی می باشند، از دولت کره جنوبی انتظار می رود هر چه سریعتر برای آزاد سازی  منابع ارزی حاصل از فروش قانونی نفت ایران اقدام عملی کند.

وی در همین راستا تصریح کرد: کره جنوبی نباید دنباله روی سیاست های آمریکا باشد، آزادسازی منابع ارزی جمهوری اسلامی ایران اراده جدی دولت کره جنوبی را می طلبد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی   با تاکید بر نقش سفیر کره جنوبی در تسهیل همکاری های دو کشور افزود: از جنابعالی انتظار می رود جهت افزایش سطح مراودات اقتصادی دو کشور و همچنین در رفع موانع موجود نهایت تلاش خود را به کار گیرید.

همچنین یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در تهران نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی و سابقه همکاری‌های دوستانه دو کشور گفت: توسعه مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران برای کشور متبوعش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

جانگ هیان  در پایان ضمن ابراز امیدواری نسبت به آزادسازی منابع ارزی ایران توسط بانک های کره جنوبی خاطرنشان کرد: دولت کره جنوبی به دنبال حل این موضوع است و تمام تلاش خود را برای آزادسازی منابع ارزی ایران به کار خواهد گرفت همچنین ما بر تقویت و تحکیم تبادلات پارلمانی میان دو کشور تاکید داریم. /ایسنا

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید