انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

گامی که در جهش دوم طرح های پتروشیمی برداشته شد

مدیرعامل شرکت  پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه  گفت: اولین محموله صادراتی متانول تولیدی شرکت  پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه امروز همزمان با  روزصنعت از بندرعسلویه به سمت بازارهای هدف بارگیری شد.

عباس دولتی زاده  در گفتگو با مثلث انرژی مطرح کرد:  در راستای تحقق طرح های جهش دوم صنعت پتروشیمی این شرکت برای نخستین بار موفق به صادرات متانول تولیدی خود به میزان ده هزار تن شد.

دولتی زاده در ادامه با بیان اینکه شرکت مذکور در فاز دو پتروشیمی عسلویه واقع شده است، افزود: این مجتمع  با ظرفیت تولید  سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول به تازگی وارد مدار تولید شده است.

به گفته وی عملیات مهندسی،تدارکات وساخت پروژه درسال ۹۴ آغازشده است و با گذشت زمانی قریب به 4 سال این مجتمع توانست به یکی از واحدهای صادراتی متانول به عنوان محصولی مهم در صنعت پتروشیمی مبدل شود.

گفتنی است طرح‌های متانول کاوه، بوشهر، الفین ایلام، پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، کیمیا پارس خاورمیانه، اوره و آمونیاک لردگان، اوره و آمونیاک مسجدسلیمان، هگمتانه، پتروکیمیای ابن سینا، اکسیر حلال عسلویه، میاندوآب، دی‌آریا پلیمر، پالایش پارسیان سپهر، آرتا انرژی، پتروپالایش کنگان و سبلان طرح‌هایی هستند که  در برنامه بهره‌برداری سال ۹۹ قرار گرفته اند که از این سیاهه شرکت کیمیای پارس خاورمیانه موفق شد خود را به خط پایان بهره برداری برساند. این شرکت  زیرمجموعه هلدینگ پتروفرهنگ وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان است.

انتهای پیام


نظرات (1)

این نظر توسط مدیر کوچک شده

واین هم برگ زرینی ازافتخارات ملیست و نیز گام بزرگی درجهت توسعه منابع و سرمایه های فرهنگیان عزیز کشورمان می باشد.

دستمریزاد?

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید