انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

یکشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

معاون آب و آبفای وزیر نیرو ضمن تاكيد بر رعايت اصول بهداشتي و شستشوي دست‌ها، خواستار مصرف بهينه آب از سوی مردم شد.

به‌گزارش مثلث انرژی «قاسم تقی‌زاده خامسی»، روز سه‌شنبه در آيين بهره‌برداري همزمان از 41 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان كشور كه به‌صورت ويدئو كنفرانس برگزار شد، با اشاره به همزماني افتتاح پروژه‌هاي صنعت آب كشور در نوزدهمين هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران با روز ملي آب اظهار داشت: نقش آب در زندگي، هميشه جدي بوده و اين روزها در سراسر جهان اين نقش پررنگ‌تر و حياتي تر شده است.

 وي با بيان اينكه وظيفه ما تامين آب با كيفيت براي مردم و مسئوليت اجتماعي جوامع، مصرف بهينه آب است، گفت: بارندگي‌هاي اخير به افزايش ذخاير آبي كشور كمك كرده، اما بايد توجه داشت كه ظرفيت تصفيه‌خانه‌ها محدود است و چون آب بايد در اختيار همه ايراني‌ها قرار گيرد، افزايش مصرف 30 درصدي آب در برخي شهرها و 15 درصدي در شهر تهران نگران كننده است.

تقي‌زاده خامسي همچنين با اشاره به نزديك شدن به روزهاي پاياني سال و انجام سنت خانه‌تكاني در خانواده‌هاي ايراني، بر ضرورت توجه جدي‌تر به مصرف بهينه آب تاكيد كرد و افزود: براي تامين آب با كيفيت و مطلوب براي مردم پاي کار هستيم و اين برنامه را دنبال مي‌كنيم.

وي با بيان اين كه درخواست ما از مردم مديريت مصرف در هنگام شستشو و خانه‌تكاني است، اظهار داشت: اين كار بايد تدريجي انجام و از هم‌اينك شروع شود و به زمان پيك مصرف موكول نشود.

معاون وزير نيرو در عين حال با اشاره به شيوع ويروس كرونا تصريح كرد: مردم مصمم هستند بتوانيم روند شیوع و مخاطرات این ویروس را شكست دهيم.

وي همچنين درباره پويش #هرهفته_الف_ب_ايران گفت: در اين پويش، طبق وعده عمل کرده و به تمام اهداف خود رسيديم و براي سال 99 هم با پروژه‌ها و خدمات بيشتر آماده مي‌شويم./وزارت نیرو

انتهای پیام

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید