انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

سه شنبه, ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

سخنگوی صنعت برق گفت: قیمت برق استفاده کنندگان از خودروی برقی بر اساس نرخ برق تجاری و برای هر کیلووات ساعت حدود ۸۰ تومان خواهد بود.

مصطفی رجبی مشهدی، درباره تامین زیرساخت برای احداث ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی اظهار داشت: وزارت نیرو تامین‌کننده زیرساخت‌ ایستگاه‌های شارژ خودرو و موتورسیکلت‌های برقی است، در این رابطه سال گذشته تفاهمنامه‌ای با مپنا به امضا رسید که در نقاطی که اعلام می‌شود، ظرف مدت 15 روز نسبت به ایجاد زیرساخت برای اتصال به شبکه برق سراسری اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو ایستگاه در برج میلاد تهران و مشهد به صورت پایلوت احداث شده، افزود: افزایش تعداد ایستگاه‌ها متناسب با خودروهای برقی است که تردد می‌کنند.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: شهرداری درخواست توسعه ناوگان برقی حمل و نقل عمومی را از دولت داشته و وزارت نیرو در پاسخ به این تقاضا اعلام آمادگی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: برقی شدن خودروها قطعا به نفع مردم و صنعت برق است، خودروهای عمومی می‌توانند از مزیت انرژی فراوان و ارزان استفاده کنند، یعنی در ساعاتی از شبانه روز که مصرف پایین است نسبت به شارژ باتری اقدام و در طول روز تردد داشته باشند.

رجبی‌مشهدی خاطرنشان کرد: استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی علاوه بر مباحث صرفه اقتصادی برای محیط زیست نیز بسیار با اهمیت است. در حال حاضر 70 درصد آلایندگی هوا در کلانشهر تهران مربوط به تردد اتوبوس و موتورسیکلت‌ها است که با استفاده از خودروهای برقی تا حد زیادی این مسئله قابل حل خواهد بود.

وی با بیان اینکه اکنون ما توان ساخت صددرصدی تجهیزات مورد نیاز ایستگاه‌های شارژ برقی را در داخل کشور داریم، گفت: برنامه‌ریزی صنعت برق این است که در سال جاری کلیه خدمات مربوط به مشترکین را که از طریق موتورسیکلت‌های بنزینی انجام می‌داد، از طریق موتورسیکلت‌های برقی انجام دهد. 

سخنگوی صنعت برق درباره تعیین نرخ برق استفاده‌کنندگان از خودروی برقی نیز اظهار داشت: قیمت برق بر اساس نرخ برق تجاری محاسبه می‌شود.

وی با اشاره به صرفه اقتصادی استفاده از برق به عنوان سوخت به جای بنزین تاکید کرد: با توجه به قیمت کنونی بنزین، موتورسیکلتی که 200 کیلومتر پیمایش و سالانه 2100 لیتر مصرف بنزین دارد، اگر به جای بنزین از برق به عنوان سوخت استفاده کند سالانه 5.2 میلیون تومان کاهش هزینه و صرفه‌جویی خواهد داشت.

 نمایندگان مجلس در هفته گذشته طی مصوبه‌ای ضمن معاف کردن واردات خودروهای تمام برقی از دریافت و ارائه گواهی اسقاط خودرو، دولت را موظف کردند زمینه تولید این خودروها در داخل را فراهم کند./ ایلنا

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید