انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: اصلاح الگوی مصرف با مصوبه هیات وزیران و در قالب طرح آب امید اجرا خواهد شد.

به گزارش مثلث انرژی، حمید رضا جانباز با اشاره به بودجه 1400 بیان کرد: به رغم محدودیت‌های مالی دولت در بودجه سال آتی 36 درصد افزایش را در بخش آب و فاضلاب شاهد هستیم که نشان می دهد دولت به طرح‌های زیربنایی آب و فاضلاب توجه دارد. امیدواریم با حمایت مجلس به سرانجام برسد.

وی خاطرنشان کرد: هیات وزیران در راستای طرح آب امید چهار تکلیف را در مصوبه تعیین کرده که اولین مورد مربوط به صورت حساب مشترکینی است که یک سوم الگوی مصرف، مصرف آ‌ب داشته باشند تخفیف صد در صدی اعمال خواهد شد.

جانباز افزود: در سال 94 مصوبه‌ای به نام قانون توسعه و بهینه‌سازی آب شرب شهری و روستایی کشور داشتیم که دولت مکلف به تهیه الگوی مصرف آب شود باید در نظر داشت که کشور ما به لحاظ اقلیمی متنوع است بنابراین میزان مصرف آب متفاوت خواهد بود.

وی درباره اجرای طرح آب امید و کاهش درآمدهای حذف تعرفه آب بهای تعدادی از مشترکین گفت: قرار بر این است که تا شش ماه آ‌ینده گزارش کار داده شود. طبق برآورد کنونی چهار میلیون مشترک مشمول این طرح هستند هر چند روح حاکم بر این مصوبه قیمتی نبوده و نگاه ما افزایش قیمت نبوده است اما نسبت به ترغیب مشترکین برای کاهش مصرف اقدام خواهد شد.

جانباز گفت: چهار میلیون مشترکی که مشمول طرح آب امید می‌شوند و از تخفیف برخوردار خواهند شد 200 میلیارد تومان از درآمد ما حذف خواهد شد اما در مقابل بهره ما در جایی است که میزان مصرف مدیریت شود و هزینه چند هزار میلیاردی برای تامین آب نداشته باشیم تا مجبور شویم تاسیسات را اضافه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در هر حال طی شش ماه آینده در صورت لزوم شورای اقتصاد نسبت به افزایش تعرفه‌ها و یا جریمه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی درباره حذف قبوض کاغذی آب گفت: در حال حاضر برای 85 درصد از مشترکین قبض آب صادر نمی‌شود و تا پایان سال در قالب پویش در بخش سازوکاری این رقم به صد در صد خواهد رسید./ ایلنا

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید