انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

سه شنبه, ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

 موجودی آب مخازن سدهای کشور درحالی از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۷ بهمن ماه به رقم ۲۶ میلیارد و ۵۴ میلیون متر مکعب رسیده که این رقم در زمان مشابه سال گذشته ۲۷ میلیارد و ۲۰ میلیون متر مکعب بوده که نشان از کاهش دو درصدی دارد.

به گزارش مثلث انرژی، براساس تازه ترین گزارش روز دوشنبه دفتر معالعات پایه منابع آب ایران درحال حاضر با وجود بیش از ۲۶ میلیارد مترمکعب آب ذخیره شده در مخازن سدهای کشور، ۵۳ درصد ظرفیت سدها پر است.

ورودی آب سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا هفدهم بهمن ماه نیز درحالی به رقم ۱۱ میلیارد و ۸۰ میلیون متر مکعب رسیده که این رقم در مدت مشابه پارسال ۱۳ میلیارد و ۲۴ میلیون متر مکعب بوده که کاهش ۱۱درصدی را نشان می‌دهد .

تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران که مورد بررسی خبرنگار اقتصادی ایرنا قرار گرفت نشان از آن دارد که میزان خروجی آب از سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری تا هفدهم بهمن ماه به عدد ۱۲ میلیارد و ۴۳ میلیون متر مکعب رسید و این درحالی است که این میزان در سال گذشته ۱۴ میلیارد و ۷۱ میلیون متر مکعب بوده که کاهش ۱۵ درصدی را نشان داده است.

ظرفیت کل سد های ایران اکنون ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب است.

 سیزدهم بهمن ماه معاون آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به حجم ۱۳ میلیارد مترمکعبی مخازن سدهای کشور در اول انقلاب گفت: امروز مخازن سدهای کشور به حدود ۵۳ میلیارد مترمکعب رسیده که از افزایش چهار برابری حجم مخازن سدهای کشور از ابتدای انقلاب تاکنون حکایت دارد.

خدیجه مهدوی

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید