انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

شرکت ایکه‌آ که بزرگترین برند مبلمان جهان است، وارد عرصه فروش انرژی تجدیدپذیر به خانه ها شده و فعالیت جدید خود را در سپتامبر از سوئد که بازار خانگی اش است، آغاز می کند.

به گزارش ایسنا، گروه اینگکا که مالک اکثر فروشگاههای ایکه‌آ در جهان است، اعلام کرد خانه ها می توانند برق تجدیدپذیر تولید شده در پارکهای خورشیدی و بادی را با قیمت مناسب خریداری کرده و میزان مصرف خود را از طریق یک اپلیکیشن دنبال کنند.

شرکت Svea Solar که شریک اینگکاست و پنلهای خورشیدی را برای ایکه‌آ تولید می کند، برق را در بورس برق اسکاندیناوی "نورد پول" خریداری و بدون هزینه اضافی خواهد فروخت. خانه ها ماهانه یک هزینه ثابت بعلاوه یک نرخ متغیر پرداخت خواهند کرد.

ایکه‌آ که در ۱۱ بازار پنلهای خورشیدی را برای خانه ها می فروشد، اعلام کرد خریداران قادر خواهند بود تولید برقشان را در اپلیکیشن مشاهده کرده و مازاد برق تولید شده را بفروشند.

جوناس کارل هد، مدیر بخش پایداری در ایکه‌آ سوئد به رویترز گفت: امیدوار است فروش انرژی تجدیدپذیر و همچنین پنلهای خورشیدی ایکه‌آ به همه بازارها توسعه پیدا کند.

ایکه‌آ در بیانیه ای اعلام کرد ما می خواهیم برق از منابع پایدار برای همه قابل دسترس تر و مقرون به صرفه باشد. این شرکت می خواهد بزرگترین جنبش انرژی تجدیدپذیر را به همراه همکاران، مشتریان و شرکایش در سراسر جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی بسازد.

بر اساس گزارش رویترز، ایکه‌آ اعلام کرد هدفش تامین برق از پارکهای خورشیدی و بادی به مدت پنج سال به عنوان راهی برای تشویق به ساخت پارکهای بیشتر است.

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید