انتشار و بازنشر مقالات و نظرات در پایگاه خبری-تحلیلی مثلث انرژی به معنای تایید یا رد آن نمی باشد و این پایگاه دارای خط مشی و رویکرد مستقلی است.

تحریریه مثلث انرژی

تمامی حقوق وبسایت محفوظ است (استفاده از مطالب مثلث انرژی با ذکر منبع بلامانع می باشد)

یکشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: بررسی‌هایی از نظر وجود عناصر فلزات سنگین در خورهای خوزستان انجام شده که نتایج آن بسیار نگران‌کننده است.

محمدجواد اشرفی اظهار کرد: در آب‌های داخلی از جمله رودخانه‌ها و تالاب‌ها به ویژه تالاب هورالعظیم مشکلات بسیاری در بحث صید غیر مجاز وجود دارد که باید به این مساله توجه جدی شود.

به گزارش مثلث انرژی، وی با اشاره به پدیده صید با شوکر یا صید برقی افزود: در پنج سال اخیر صید با برق در تالاب‌ها و برخی رودخانه‌ها بسیار شایع شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: ما توان برخورد با متخلفان صید غیر مجاز را نداریم؛ در برخی موارد با اسلحه جنگی با ماموران حفاظت محیط زیست مقابله می‌شود و امکان برخورد و مقابله با صیادان غیرمجاز وجود ندارد و این مساله، عملا رها شده است.

اشرفی عنوان کرد: با همکاری شیلات، رهاسازی ماهیان برای تقویت ذخایر آبزیان انجام می‌شود اما پدیده صید با شوکر یا صید برقی در خوزستان بسیار شایع شده است و این مساله باعث نابودی ذخایر آبزیان به ویژه در تالاب‌ها خواهد شد.

وی افزود: در خصوص فعالیت شرکت‌های صنعتی و پتروشیمی‌ها که آلودگی‌هایی وارد رودخانه‌ها می‌کنند و باعث از بین رفتن ذخایر آبزیان می‌شوند، برخوردهایی انجام شده و همچنان نیز با متخلفان در این زمینه برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان خاطرنشان کرد: بررسی‌هایی از نظر وجود عناصر فلزات سنگین در خورهای خوزستان انجام شده که نتایج آن بسیار نگران‌کننده است؛ وضعیت خورهای خوزستان از نظر فعالیت پتروشیمی‌ها بسیار نگران‌کننده است./ایسنا

انتهای پیام


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

ارسال نظر

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید